Sayfalar

OYUNCAK FİL YAPIMIÇalışkan Hanımlar haydi iş başına rengarenk filler örüyoruz bu hafta....

Mübarek Ramazan ayı ve  Ramazan Bayramını da eda ettikten sonra sıcak yaz günlerine eriştik. Hızımızı sıcak biraz kesse de durmak yok tasarım ve çalışmaya devam diyoruz.
Bu hafta rengarenk filler örüyoruz. Oldukça basit bir o kadarda örmesi zevkli olan bu filler elimizdeki kalan ipleri değerlendirmek için ideal bir fikir...


    Toplam altı parçadan oluşan oyuncağımıza uygulayacağımız bir kaç özel teknikle hortumuna istediğimiz şekli verebiliriz. Ben genellikle hortumunu yukarı kaldırmış modeli tercih ediyorum.   Altı parçayı ördükten sonra her zaman olduğu gibi itina ile parçaları birleştirip fillerimizin içini boncuk elyaf ile dolduruyoruz. Çok gevşek doldurmayın. Ne kadar sıkı doldurursanız oyuncaklar sevimli ve ayakta durabilir pozisyonda oluyor.    Veee fillerimiz hazır. Kuyruklarını takmayı unutmayın.

   Hani derler ya yedi ayrı yerden yedi ayrı fil alıp seriyi tamamlarsan evin olur diye, belki yedi ayrı renkte yedi arı fil örüp yedi ayrı çocuğu sevindirirsek de bu dilek tutar  kimbilir...:)